آموزش نصب آیفون تصویری تکنما

نصب آیفون تصویری تکنما نیازمند دقت بیشتری نسبت به سایر آیفون‌های تصویری می‌باشد و شما با دانش کافی از نحوه‌ی نصب و صرف زمان کافی، کیفیت بالا را به مشتری خود خواهید داد. نصب آیفون تصویری تکنما به این دلیل ساده است که با انواع کابل کشی‌ها سازگار بوده و به این دلیل پیچیده بوده که نیازمند رعایت نکاتی در زمان نصب مانند استفاده از مقاومت و استفاده درست از تجهیزات جانبی مانند ترانس مناسب می‌باشد!. در ادامه با ما همراه باشید با آموزش نصب آیفون تصویری تکنما

روش اول:

همانگونه که مشاهده می‌نمایید در روش اول نصب آیفون تصویری تکنما تمامی واحدها با یک کابل به هم متصل و با همان کابل به پنل اصلی وصل شده‌اند، در این حالت مقاومت ۷۵ اهم انتهای خط تصویر بین پایه‌های مثبت و منفی ویدئو ۱ قرار می گیرد. قرار دادن مقاومت در انتهای خط تصویر، امپدانس خط تصویر را تنظیم می‌نماید که موجب می‌شود دوربین در مدت زمان عملکرد خود دچار سوختگی نشود. در این حالت تمامی سیم‌های D1 و D2 و GND و L1 و L2 که در سوکت ۵ پین پشت دستگاه‌ها و پنل می‌باشد به ترتیب به هم متصل می‌شود، حال برای تصویر هم باید تمامی سیم‌های Video+-1 پشت دستگاه‌ها به هم متصل و به سوکت ۳ پین تصویر پنل وصل شوند و تمامی اتصالات موجود را لحیم کاری نمایید. حال کافی است پاور را به پنل وصل و دستگاه‌های داخلی را کد‌دهی نمایید.

روش اول نصب آیفون تصویری تکنما

روش دوم:

همانگونه که مشاهده می‌نمایید تعدادی از واحدها با یک کابل و تعدادی دیگر با کابل دیگر (روش اول را دو برابر کنید) به هم وصل شده‌اند. در این حالت باز هم سوکت ۵ پین که GND و D2 و D1 و L2 و L1 در آن قرار دارد را در تمامی دستگاه‌ها به هم متصل کنید، بعد از این کار تمامی سیم‌های Video+-1 و SHILD1 را در تمامی دستگاه‌ها به هم متصل کنید. حال برای برقراری امپدانس خط تصویر کافی است در انتهای هر خط ۲ عدد مقاومت ۷۵ اهم را به هم سری کرده و بین خط تصویر Video+-1 ببندید. مجموع مقاومت‌های ۷۵ اهم در انتهای هر خط تصویر ۱۵۰ اهم می‌شود که زمانی که کابل‌های هر لاین را در رایزر به هم متصل می‌کنید به علت موازی شدن ۲ لاین با هم مقاومت تصویر کل شبکه ۷۵ اهم می‌شود و این امر باعث تطبیق امپدانس در کل شبکه می‌شود. بعد از لحیم کاری تمامی اتصالات دستگاه‌ها را کد‌دهی نمایید و پاور را به پنل وصل نمایید.

روش دوم نصب آیفون تصویری تکنما

روش سوم:

در این روش ۴ لاین کابل کشی را مشاهده می‌نمایید که واحدهای تیپ روی هم را به هم متصل کرده است. باز هم در این حالت کافی است سوکت ۵ پین پشت تمام دستگاه ها را به هم متصل نمایید. توجه داشته باشید که سوکت‌های تکنما تماما رنگ‌بندی استاندارد به کار برده شده در هر زوج کابل را دارند یعنی شما برای سهولت در نصب می‌توانید مثال برای GND از رنگ قهوه‌ای کابل در تمامی واحدها استفاده نمایید. برای D1 و D2 رنگ سفید و آبی داخل کابل که بهم تابیده شده‌اند را استفاده نمایید و همچنین برای L1 و L2 رنگ سفید و سبز کابل را که بهم تابیده شده را استفاده نمایید. این رنگ‌ها را در تمامی واحدها انتخاب و سیم‌های هم رنگ را به هم متصل نمایید. همانطور که مشاهده می‌نمایید در رایزر اصلی یک پخش کننده تصویر (DISTERIBIUTER) قرار داده شده که فقط سیم های مربوط به تصویر هر لاین وارد کانال های خروجی می‌شود.
نکته: هر پخش کننده تصویر دارای یک کانال ورودی تصویر از پنل و ۸ کانال خروجی تصویر به سمت دستگاه های داخلی می‌باشد. در انتهای هر خط تصویر که از هرکانال خروجی پخش کننده گرفته شده یک مقاومت ۷۵ اهم نصب می گردد که امپدانس خط تصویر را تنظیم نماید.

روش سوم نصب آیفون تصویری تکنما

روش چهارم:

در این روش از هر واحد یک کابل تا رایزر اصلی و همچنین یک کابل از پنل تا رایزر اصلی کشیده شده است. در این حالت کافی است سوکت ۵ پین پشت دستگاه‌های داخل واحد را با توجه به رنگ بندی سوکت که در مدل قبلی توضیح داده شد وصل کنید. همچنین سوکت تصویر یا ۶ پین را به کابل متصل می‌نمایید. حال کافی است در رایزر اصلی سیم‌های L1 و L2 در تمام کابل واحدها را به هم متصل نمایید به همین صورت سیم‌های D1 و D2 در تمام کابل‌ها به هم متصل نمایید. در این مدل کابل‌کشی چون انشعابات در خط تصویر زیاد می‌شود در نتیجه باعث افت کیفیت تصویر می‌شود که این موضوع را می‌توان با یک پخش کننده تصویر (DISTERBIUTER) حل نمود. در این حالت تمامی خطوط تصویری که در کابل واحدها وجود دارد را در کانال‌های خروجی قرار می‌دهیم و از پنل سیم مثبت و منفی تصویر وارد ورودی پخش کننده می‌شود، بعد از انجام این کار پشت تمامی دستگاه‌های داخل واحد یک مقاومت۷۵ اهم قرار می‌دهید تا امپدانس هر کانال پخش کننده برقرار شود.

روش چهارم نصب آیفون تصویری تکنما

روش پنجم:

در آخرین روش از آموزش نصب آیفون تصویری تکنما ، پروژه‌ای را مشاهده می‌نمایید که دارای ۳ طبقه و هر طبقه ۸ واحد می‌باشد. در هر طبقه یک رایزر وجود دارد و با یک کابل ۶ زوج هر واحد به رایزر طبقه وصل شده است، در طبقه همکف یک رایزر کلی قرار دارد که کل رایزرها با کابل ۶ یا ۱۰زوج به هم وصل می شوند. در این حالت چون تعداد انشعابات در خط تصویر بالا می‌رود برای هر رایزر یک پخش کننده تصویر قرار می‌دهیم و خط تصویر هر واحد را به پخش کننده طبقه وصل می‌نماییم همچنین در رایزر اصلی هم یک پخش کننده تصویر قرار می‌دهیم و از هر کانال خروجی آن یک کابل کوالسیال (RG59) برای تصویر هر طبقه می‌کشیم، پشت دستگاه‌های همه واحدها بین خط تصویر یک مقاومت ۷۵ اهم قرار می‌دهیم تا امپدانس تصویر برقرار شود. سیم‌های L1 و L2 و D1 و D2 در تمامی رایزرها را به هم وصل می‌نماییم. تمامی اتصالات را لحیم کاری کرده، سیم‌های شیلد را نیز در تمامی رایزرها به هم وصل می‌کنیم.

آموزش نصب آیفون تصویری تکنما

ویدیو معرفی آموزش نصب ایفون تصویری تکنما و معرفی استانداردهای آن:


خرید کلیه مانیتورها و تجهیزات جانبی آیفون تصویری تکنما در بخش فروشگاه سکیوریتی کالا با نظارت مستقیم نمایندگی تکنما اصفهان در تامین و تایید اصالت کالا

محصولات تکنما ساخت ایران و Teknima سفارش ترکیه را فقط از ما بخواهید…

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دعوتنامه عضویت در کانال تلگرام

به منظور دریافت لیست قیمت محصولات و اخبار سیستمهای حفاظتی به کانال ما بپیوندید

عضویت در کانال تلگرام بستن