دوربین چشم ماهی را بسیاری با نام دوربین ۳۶۰ درجه می شناسند. این دوربین مداربسته از نوع تحت شبکه می باشد و دلیل اینکه این دوربین ها چشم ماهی نامگذاری شده اند شباهت ظاهری آنها به چشمان ماهی است. دوربین های ۳۶۰ درجه قابلیت دید در تمام زوایا را دارند و یکی از پرطرفدارترین دوربین ها در اماکن بسته مانند ادارات و فروشگاه ها به منظور کنترل تردد و آنالیز رفتاری کارکنان اداره ها و مشتریان فروشگاه ها می باشند.

استفاده از دوربین چشم ماهی در فضاهای بزرگ میتواند در کاهش تعداد دوربین های مداربسته موثر باشد زیرا فضای زیادی را میتوانند پوشش دهند. البته به دلیل نبود دید در شب در این دوربین ها معمولا در محیط های داخلی با نور مناسب نصب می شوند.

زاویه دید: به دلیل استفاده از یک لنز ثابت در دوربین های چشم ماهی، برای رسیدن به زاویه دید مناسب باید این دوربین ها در ارتفاع بالا نصب شوند به طوری که نصب آن ها در ارتفاع کمتر از ۳ متر توصیه نمی شود.

بنابرین باید به نکاتی قبل از خرید و نصب توجه کرد که در ادامه به این نکات و محدودیت های نصب به صورت جامع اشاره میکنیم.

۱ – نور محیط: به دلیل فاصله کانونی کم، لنز دوربین ۳۶۰ درجه نیاز به نور کافی دارند تا بتوانند تصاویر واضح ارائه کنند. در نتیجه در محیط های با نور کم استفاده از این نوع دوربین ها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

۲ – ارتفاع: همانطور که قبل تر گفته شد در نصب این دوربین ها باید حداقل ارتقاع ۳ متر در نظر گرفته شود تا تصاویری کامل از محیط ارائه دهد.

۳ – محل نصب: استفاده از این نوع دوربین ها در محیط بیرونی توصیه نمی شود زیرا مستعد گرد و غبار می باشد و معمولا ضد آب نیستند. بنابرین از آنها باید در محیط های داخلی استفاده شود.

۴ – شرایط نصب: دوربین های Fisheye معمولا جهت نصب در سقف استفاده میشوند بنابرین هم سطح بودن محل نصب از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا قسمتی از تصویر از دست نرود و بتوان تمام محیط را پوشش دهد.

 

نتیجه گیری:

با توجه به اینکه این دوربین در محیط های داخلی استفاده می شود و از تکنولوژی جدیدی بهره میبرد پیشنهاد ما استفاده از برند های مطرح در زمینه سییستم های نظارتیو با رعایت نکات گفته شده می باشد. از جمله این برند های مطرح دوربین های چشم ماهی داهوا (Dahua) و هایک ویژن (Hikvision) می باشد.


لطفا جهت خرید دوربین، دستگاه مورد نظر و یا دریافت لیست قیمت محصولات داهوا و هایک ویژن از طریق راه های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن دفتر مرکزی:   ۰۳۱۹۱۰۰۳۰۳۷

فکس: —

تلفن همراه (مدیریت): ۰۹۱۳۳۶۴۸۶۴۱

پشتیبانی: ۰۹۳۵۶۴۰۱۸۰۹

ایمیل: info@ifs-co.ir

کانال تلگرام: کلیک کنید

صفحه اینستاگرام: کلیک کنید

فروشگاه اینترنتی تجهیزات حفاظتی: کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *