تکنولوژی HDCVI یا High Definition Composite Video Interface انحصارا در دست شرکت داهوا می باشد زیرا این شرکت مطرح چینی در زمینه سیستم های نظارتی و امنیتی (رتبه ۲ جهان در سال ۲۰۱۷) این تکنولوژی را ابداع و به مرحله تولید رسانده است، بنابرین کلیه حقوق مادی و معنوی از نام، فناوری، ارتقاء، نوآوری و… در مورد HDCVI در انحصار این شرکت قرار دارد و سایر کمپانی ها برای بهره برداری از این تکنولوژی باید از شرکت داهوا لایسنس دریافت نمایند.

با نگرش فنی به این تکنولوژی می توان دید که HDCVI به روز شده HDSDI می باشد. مشکل عمده در فناوری HDSDI عدم انتقال تصاویر در مصافت های بیش از ۱۰۰ متر بود که در فناوری HDCVI این مصافت به ۵۰۰ متر رسیده است و حتی با استفاده از کابل با کیفیت RG58 تا ۸۰۰ متر می توان انتقال تصاویر داشت. انتقال تصاویر در این فناوری بر بستر کابل کواکسیال RG59 می باشد و نیازی به استفاده از کابل شبکه نیست بنابرین دیتا به صورت امواج سینوسی ارسال و در دستگاه DVR تبدیل می شوند.

با استفاده از DVR داهوا علاوه بر امکان استفاده از دوربین های CVI می توان سایر دوربین های AHD، آنالوگ و تحت شبکه هم استفاده نمود که مزیت بسیار قابل توجه می باشد. تنوع محصولات در این دسته بسیار بالا بوده و به تازگی شرکت داهوا دوربین های ۴ مگاپیکسل را در دسته محصولات جدید CVI خود جای داده است تا تنوع محصول و کیفیت بالای تصاویر را در کنار قیمت مقرون به صرفه به رخ سایر برندها بکشد.

از مزیت های استفاده از این تکنولوژی کاهش چشمگیر هزینه دوربین ها و نصب تجهیزات نسبت به دوربین های تحت شبکه می باشد. بنابرین می توان نتیجه گرفت در محیط های فروشگاهی و مسکونی انتخاب دوربین های HDCVI با توجه به قیمت مناسب، هزینه نصب پایین و کیفیت بالا، انتخاب بهتری نسبت به دوربین های تحت شبکه می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دعوتنامه عضویت در کانال تلگرام

به منظور دریافت لیست قیمت محصولات و اخبار سیستمهای حفاظتی به کانال ما بپیوندید

عضویت در کانال تلگرام بستن