گیت فروشگاهی

عمکلرد کلی گیت فروشگاهی برای عموم آشکار میباشد و میدانیم که از این گیت ها به عنوان دزدگیر و به منظور جلوگیری از خروج اجناس از فروشگاه استفاده میشود. اما زمانی که شما برای فروشگاه خود قصد تهیه این گیت های فروشگاهی را داشته باشید به طور حتم با سه مدل کارکرد این دستگاه ها روبرو میشوید بنابرین در صورت نداشتن اطلاعات کافی سعی کنید از افراد متخصص در این زمینه اطلاعات لازم کسب نماید و یا با ما در این مطلب همراه شوید.

به طور کلی گیت های فروشگاه از لحاظ کارکرد و فرکانس به سه دسته زیر تقسیم میشوند که هر یک را به صورت مجزا بررسی مینماییم.

  1. گیت فروشگاهی AM
  2. گیت فروشگاهی RF
  3. گیت فروشگاهی EM

۱ – گیت فروشگاهی AM:

گیت های فروشگاهی AM همانند سایر مدل ها دارای یک گیرنده، یک فرستنده و تگ های مربوطه میباشد اما تفاوت این نوع گیت ها در بازه ی فرکانس کاری آن میباشد. گیت های AM تنها در فرکانس ۵۸ کیلوهرتز کار میکنند، بنابرین با عبور یک لیبل و یا تگ با فرکانس ۵۸ کیلوهرتز دستگاه شروع به آزیر کشیدن میکند. از مزایای این نوع گیت ها میتوان به فاصله تشخیص بالاتری که نسبت به گیت فروشگاهی RF دارد اشاره کرد، بنابرین گزینه بسیار مناسب برای فروشگاه هایی با درب های بزرگ میباشد. با این حال قیمت بالاتر این نوع گیت های AM باعث میشود تا خریدار نیم نگاهی به سایر مدل ها نیز داشته باشد.

 

۲ – گیت فروشگاهی RF:

گیت های فروشگاهی RF نیز مانند مدل های دیگر دارای یک گیرنده، یک فرستنده و تگ ها و یا لیبل های مربوط میباشد. محدوده فرکانس کاری این گیت ها همانگونه از نامگذاری آن مشخص است در بازه فرکانس رادیویی میباشد. بنابرین در بازه های فرکانسی متعدد مانند: ۲٫۵  – ۳٫۲۵  –  ۱٫۷۵  –  ۴٫۷۵  –  ۱۰٫۲ مگاهرتز موجود میباشد. این نوع گیت ها نیز دارای مزایا و معایبی میباشد. از مزایای آن میتوان به قیمت مناسب و لیبل های صاف و انعطاف پذیر آن اشاره کرد که باعث محبوبیت این گیت ها شده است ولی امکان بروز تداخل در عملکرد با گیت های مجاور به علت استفاده از یک فرکانس در هر دو گیت یکی از معایب آن میباشد. به عنوان مثال گیت فروشگاه A در محدوده فرکانس ۲٫۵ مگاهرتز در حال کار میباشد، اگر فروشگاه B که مجاور با فروشگاه A میباشد از همین فرکانس جهت مراقبت از اجناس خود کند ممکن است هر دو دستگاه دچار اختلال شوند. بنابرین لازم است فرکانس ها متفاوت باشد و یا فاصله ۶ تا ۱۰ متری رعایت شود.

گیت فروشگاهی RF

۳ – گیت فروشگاهی EM:

این گیت ها نیز شامل یک فرستنده، یک گیرنده و تگ ها و لیبل های مخصوص خود میباشند و زمانی که اجناس تگ شده در فروشگاه از این دستگاه عبور داده شود، سیستم شروع به آژیر کشیدن میکند. فرکانس کاری این گیت بین ۱ تا ۱۰۰۰ هرتز میباشد. گیت های EM اگرچه دارای آنتن های بلندی میباشند اما فاصله تشخیص آنها بسیار کم بوده و کمتر از ۷۰ سانتی میتر را میتواند تشخیص دهد بنابرین گزینه مناسب برای فروشگاه هایی با درب های کوچک میباشد. اما لیبل های بسیار باریک و انعطاف پذیر آن باعث شده تا این گیت ها برای فروشگاه هایی با اجناس ریز بسیار مناسب باشد .

گیت فروشگاهی EM

بنابرین با توجه به نکات گفته شده، افرادی که قصد خرید گیت فروشگاهی برای فروشگاه خود دارند میتوانند با مطالعه موارد فوق، بهترین انتخاب را داشته باشند.


 

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا اقدام به خرید با کارشناسان واحد فروش و طی ساعات اداری تماس حاصل بفرمایید.

تلفن دفتر مرکزی:   ۰۳۱۹۱۰۰۳۰۳۷

فکس: —

تلفن همراه (مدیریت): ۰۹۱۳۳۶۴۸۶۴۱

پشتیبانی: ۰۹۳۵۶۴۰۱۸۰۹

ایمیل: info@ifs-co.ir

کانال تلگرام: کلیک کنید

صفحه اینستاگرام: کلیک کنید

فروشگاه اینترنتی تجهیزات حفاظتی: کلیک کنید

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دعوتنامه عضویت در کانال تلگرام

به منظور دریافت لیست قیمت محصولات و اخبار سیستمهای حفاظتی به کانال ما بپیوندید

عضویت در کانال تلگرام بستن