لوپ دتکتور

از لوپ دتکتور به منظور تشخیص تغییر جهت میدان مغناطیسی استفاده میشود. در واقع این وسیله یک سنسور میباشد که بر مبنای میدان الکترومغناطیسی عمل میکند. اما استفاده از این سنسور به تنهایی کاربردی ندارد و برای استفاده از آن باید یک رشته سیم را به صورت حلقوی به آن متصل کنیم که اصطلاحا به این حلقه لوپ گفته میشود.

به عبارتی طبق قانون الکترومفناطیس در اطراف هر سیم دارای جریان، یک میدان مغناطیسی ایجاد میشود که مقدار آن متناسب با شدت جریان الکتریکی عبوری می باشد. بنابرین اگر یک جسم فلزی همانند خودرو در این میدان قرار بگیرد، خطوط میدان مغناطیسی دچار تغییر جهت شده و در نتیجه جهت جریان عبوری از سیم تغییر می کند. در نیتجه با حلقه کردن سیم، میدان مغناطیسی شدیدتری با حضور جسم فلزی ایجاد میشود و میزان تغییر جریان نیز بیشتر میشود. با تعاریف بالا میتوان به طور خلاصه گفت که سنسور لوپ دتکتور وظیفه ی تشخیص تغییر حهت ایجاد شده در جریان لوپ، بر اثر قرار گرفتن جسم فلزی(خودرو) در اطراف آن را دارد.

اما کاربرد این سنسور در راهبند ها و انواع درب های اتوماتیک به چه صورت است؟

در گذشته تا به امروز از این سیستم در چراغ های راهنمایی هوشمند استفاده شده است به این صورت که اگر این لوپ ها در زیر زمین و در نزدیکی سطح زمین کار شوند، با عبور خودرو از سطح زمین، سنسور ها تغییر جریان را تشخیص داده و به چراغ راهنمایی با استفاده از تایمر ها و رله های مختلف فرمان میدهند تا ترافیک یک خیابان از این طریق تنظیم شود. اما استفاده از این سنسور به استفاده در چراغ های راهنمایی و رانندگی محدود نشده و امروزه از آن در کنترل تردد پارکینگ ها و ساختمان ها استفاده میشود، به این صورت که با استفاده از یک لوپ در فبل از راهبند، فرمان باز شدن راهبند از طریق سنسور لوپ دنکتور زمانی که خودرو بر روی آن برود داده میشود و اگر از این حلقه در زیر راهبند استفاده شود میتوان به عنوان یک مورد ایمنی استفاده کرد تا زمانی که خودرو در زیر راهبند میباشد فرمان بسته شدن راهبند ارسال نشود. نحوه ی عملکرد این سیستم در تمامی درب های پارکینگ اعم از ریلی بازویی زیرسقفی و … یکسان میباشد و میبایست تنها در زمان نصب نکات لازم را رعایت نمود.


کارشناسان ما در بخش فنی آماده پاسخگویی به شما عزیزان در زمینه نصب و راه اندازی لوپ دتکتور میباشند، همچنین به منظور خرید سنسور و یا جک و راهبند با کارشناسان واحد فروش و طی ساعات اداری تماس حاصل بفرمایید.

تلفن دفتر مرکزی:   ۰۳۱۹۱۰۰۳۰۳۷

فکس: —

تلفن همراه (مدیریت): ۰۹۱۳۳۶۴۸۶۴۱

پشتیبانی: ۰۹۳۵۶۴۰۱۸۰۹

ایمیل: info@ifs-co.ir

کانال تلگرام: کلیک کنید

صفحه اینستاگرام: کلیک کنید

فروشگاه اینترنتی تجهیزات حفاظتی: کلیک کنید

خرید اینترنتی جک درب اتوماتیک:  کلیک کنید

خرید اینترنتی راهبند:  کلیک کنید

خرید سنسور لوپ دتکتور: تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دعوتنامه عضویت در کانال تلگرام

به منظور دریافت لیست قیمت محصولات و اخبار سیستمهای حفاظتی به کانال ما بپیوندید

عضویت در کانال تلگرام بستن