هک دوربین مداربسته

مطابق با سایت insecam.org و آمار ارائه شده توسط این سایت، ۱۲۷ کشور از هک دوربین مداربسته آسیب دیده اند. این دوربین های امنیتی ناایمن غالبا در کشورهای آمریکا، ژاپن، ایتالیا، فرانسه و انگلیس قرار دارند. بیش از ۱۵٫۴% ار دورببن های تحت شبکه ناایمن، در خانه ها، اماکن عمومی، پارک ها و پارکینگهای عمومی قرار دارند.

هک دوربین مداربسته

 

بر اساس آمار ارائه شده  در خصوص هک دوربین مداربسته، نا امن ترین برندهای موجود در بازار به شرح زیر میباشند.

 1. AXIS
 2. َSONY
 3. Panasonic
 4. Panasonic HD
 5. Defeway
 6. Tplink
 7. Linksys
 8. Mobotix
 9. Netcam

 

اما چگونه از هک دوربین مداربسته ی خود جلوگیری کنیم؟
در حال حاضر، این سوال به یکی از دغدغه های اصلی افرادی تبدیل شده است که از این دوربینها استفاده می‌کنند. درست است که با استفاده از راه حل های مختلف می توان با هک سیستم پیشگیری کرد. اما بهتر است که با افزایش آگاهی خود از وقوع چنین مشکلاتی پیشگیری کنیم. در این خصوص، می‌توان از دوربین‌هایی استفاده کرد که به دلیل داشتن امنیت سایبری قوی تر، به راحتی قابل نفوذ نباشند.

بهتر است که کاربران سیستمهای دوربین مداربسته نکات زیر را رعایت کنند تا با مشکلاتی که به آنها اشاره کردیم، روبه رو نشوند.

 • فراموش نکنید که هرچند وقت یکبار، رمز دوربین مداربسته ی خود را تغییر دهید. این کار باعث می‌شود که تیر هکر‌ها به در بسته بخورد و نتوانند به تصاویر‌های سیستم شما دسترسی داشته باشند

 • از گذاشتن رمزهای ساده بر روی سیستم خود پرهیز کنید. بهتر است از رمزهایی استفاده کنید که ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد باشند. چرا که با این کار، امکان هک دوربین مداربسته ی خود را کاهش می دهید.
 • اجازه ندهید هر فردی به سیستم شما دسترسی داشته باشد.
 • چون ممکن است هکر ها و افراد سودجو به اطلاعات شما دسترسی یابند.
 • اگر از نسخه های قدیمی نرم افزار دوربین و NVR استفاده می کنید، آن را به روز کنید. چون در این صورت به میزان زیادی از حملات سایبری هکرها جلوگیری کرده اید. شرکت ها امکاناتی را به این برنامه ها اضافه کرده اند که با نفوذ هکر ها مقابله می کند.
 • بهتر است که از وصل کردن سیستم دوربین بر روی تجهیزاتی مثل کامپیوتر های شخصی خودداری کنید. چون در این صورت اگر مورد حملات سایبری هکر ها قرار بگیرید، بقیه ی قسمت های سیستم دست نخورده باقی می مانند.
 • بهتر است که جلوگیری از نفوذ هکرها، در مرحله ی تولید دوربین های مداربسته اتفاق بیفتد. با استفاده از این روش، نفوذ هکر ها به سیستم امنیتی کاهش می یابد و درنتیجه بخش قابل توجهی از نگرانی های مصرف کنندگان از بین خواهد رفت.
 • استفاده از برندهای معتبر مانند داهوا – هایکویژن – برایتون و سایر برندهایی که مورد تایید جهانی باشند.

شما میتوانید به منظور درخواست مشاوره خرید دوربین و یا نصب در شهر اصفهان از طریق شرکت ایمن فربد سپاهان  با شماره ۰۹۱۳۳۶۴۸۶۴۱ تماس حاصل نمایید و یا جزئیات پروژه خود را به شماره واتس‌اپ داده شده ارسال نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دعوتنامه عضویت در کانال تلگرام

به منظور دریافت لیست قیمت محصولات و اخبار سیستمهای حفاظتی به کانال ما بپیوندید

عضویت در کانال تلگرام بستن