آموزش نصب آیفون تصویری تکنما

نصب آیفون تصویری تکنما اگرچه به سادگی سایر برندها نبوده و نیاز به دقت و تخصص بیشتر در زمینه آیفون های تصویری دارد اما نصب آن برای افراد فنی غیر ممکن نیست و انجام شدنیست در صورتی که با ما همراه باشید با آموزش نصب آیفون تصویری تکنما به ساده ترین روش، پس همراه ما باشید…
قبل از شروع آموزش بد نیست تا با مشاهده عکس زیر، الگوریتم نصب آیفون تصویری تکنما را مشاهده کنید تا در ادامه به جزئیات نصب آن بپردازیم.
آموزش نصب آیفون تصویری تکنما

همانگونه که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، نصب ساده تکنما برای ۲ واحد انجام شده که در این دو واحد پشت هر IDS(مانیتور) یک کانکتور ۵ پین وجود دارد که هر پین آن GND و D2 و D1 و L2 و L1 وجود دارد همچنین این کانکتور ۵ پین پشت ODS(پنل) هم وجود دارد تمام پینها را به صورت سری بهم وصل می‌نماییم.

پشت هر IDS یک کانکتور ۶ پین وجود دارد که برای دریافت تصویر دوربین ODS و دوربین دوم مداربسته طراحی شده است. پین‌های کانکتور ۶ پین به این شرح است: -V2 و +V2 و SHILD نیز برای اتصال به دوربین مداربسته می‌باشد.
با این توضیح پشت ODS هم یک کانکتور ۳ پین وجود دارد که همان کانکتور دوربین ODS است. حال پین‌های -V1 و +V1 و SHILD را پشت IDSها به صورت سری وصل می‌نماییم و بعد پین‌های پشت ODS را نیز به صورت سری به همان پین‌ها متصل می کنیم.
در انتهای خط تصویر یا پشت آخرین IDS مقاومت ۷۵ اهم را بین -V1 و +V1 اتصال می دهیم تا امپدانس خط تصویر برقرار شود. پشت همه IDSها یک کانکتور ۳ پین وجود دارد که مستقیم به برق شهر ۲۲۰ ولت متصل می شود تا دستگاه روشن شود.
پشت ODS هم یک کانکتور ۲ پین وجود دارد که به DC ولتاژ خروجی پاور متصل می شود تا ODS روشن شود.
کانکتور DOOR LOCK نیز ۲ پین دارد که یک پایه آن مستقیم به قفل درب بازکن و پایه دیگر آن به AC ترانس وصل می‌شود پایه دیگر قفل درب بازکن نیز مستقیم به ترانس وصل میشود. با تعریف ID دستگاه‌ها سیستم آماده به کار می باشد.
کانکتور ALARM نیز پشت ODS قرار دارد و زمانی که دو پین این کانکتور به هم متصل شود صدای آژیر یا دزدگیر ODS قطع می‌باشد زمانی که ODS را به دیوار نصب می‌نمایید یک کانکتور ۲ پین که با دو رشته سیم به بالا و پایین کاور توکار ODS وصل شده وجود دارد که این کانکتور توسط بدنه فلزی ODS اتصال دو پین ALARM را بر قرار می‌نماید.
کانکتور SIGNAL نیز جهت اتصال به درب پارکینگ در نظر گرفته شده که اگر از جک پارکینگ محک استفاده شود، می‌توان کانکتور دو پین را مستقیم به برد جک متصل کرد و درب پارکینگ را از طریق IDSها باز و بسته نمود در صورتی که جک پارکینگ هر برندی به جز محک باشد باید یک ماژول رابط جک ارتباط بین برد جک و IDSها خریداری و متصل کنید تا ارتباط برقرار شود.

پ.ن: ODS به معنای پنل بیرون و IDS به معنای مانیتور داخل واحد می‌باشد.

به منظور خرید کلیه محصولات نکنما می‌توانید از طریق بخش فروشگاه سایت و یا نمایندگی تکنما اصفهان اقدام نمایید.

تلفن دفتر مرکزی: ۰۳۱۹۱۰۰۳۰۳۷

تلفن همراه مدیریت: ۰۹۱۳۳۶۴۸۶۴۱ خانبانی

تلفن پشتیبانی فنی: ۰۹۳۵۶۴۰۱۸۰۹

فکس: تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دعوتنامه عضویت در کانال تلگرام

به منظور دریافت لیست قیمت محصولات و اخبار سیستمهای حفاظتی به کانال ما بپیوندید

عضویت در کانال تلگرام بستن