جک یال

اگر شما قصد خرید جک پارکینگی برای درب دو لنگه ساده، درب سه و یا چهار لنگه فولدینگ خود دارید و از طرفی قصد دارید تا هزینه زیادی برای خرید جک‌های اروپایی صرف نکنید با ما همراه باشید تا با بررسی تخصصی و مقایسه دو جک پارکینگی محبوب و پرطرفدار ایرانی یعنی یال و سوزوکی شما را در انتخاب جک درب پارکینگ مناسب یاری کنیم.

قبل از وارد شدن به بحث تخصصی این جک‌ها، به منظور خرید و انتخاب شما باید از چند مورد اطلاع کافی داشته باشید.

  • طول هر لنگه درب

دانستن طول هر لنگه درب از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا در صورتی که طول هر لنگه درب شما کمتر از ۳ متر باشد باید از جک یال X2 و جک سوزوکی SZ400 استفاده نمایید و در صورت اینکه طول هرلنگه درب بین ۳ الی ۴ متر باشد باید از جک یال X1  و یا جک سوزوکی SZ600 استفاده نمایید.

  • وزن هر لنگه درب

دانستن وزن هر لنگ نیز همانند طول آن حائز اهمیت است زیرا اگر وزن هز لنگه درب کمتر از ۳۰۰ کیلوگرم باشد جک یال X2 و جک سوزوکی SZ400 کافیست و در صورتی که وزن درب بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلوگرم باشد جک پارکینگی یال X1 و سوزوکی SZ600 باید انتخاب شود.

  • تعداد واحدها و یا میزان تردد ساختمان

بعد از بررسی وزن و طول بررسی میزان تردد مهمترین بخش انتخاب یک جک می‌باشد که متاسفانه بسیاری از مشتریان و یا حتی نصابان به این مساله توجه نمی‌کنند. در نظر داشته باشید که جک‌های ایرانی مناسب برای ساختمان‌های پرتردد نیستند و عموما در ساختمان‌هایی با تعداد واحد کمتر از ۲۰ واحد استفاده می‌شوند که پیشنهاد ما این است که اگر ساختمان شما بیش از ۱۶ واحد است حتی الامکان از خرید جک‌های ایرانی مانند یال، سوزکی و… بپرهیزید حتی با تبلیغات گسترده جک یال در مورد دائم کار بودن جک‌ها !.مشخصات جک یال X1 و X2مشاهده کردید که بررسی این شرایط قبل از خرید جک پارکینگ کمک شایانی به شما خواهد کرد اما سوال و هدف اصلی ما از این مطلب این است که بین جک یال و سوزوکی کدامیک انتخاب مناسب تری است؟مهمترین چیز در خرید اپراتور درب اتوماتیک، کیفیت و امکانات، خدمات پس از فروش و قیمت آن است و این موارد است که باعث برتری هریک نسبت به دیگری می‌شود

  • کیفیت و امکانات

از لحاظ طراحی، کیفیت پوسته، شافت، فتوسل، مدارفرمان، گیربکس و مغزی‌ها و حتی سیم‌پیچ برتری محسوس از آن جک یال می‌باشد. مغزی‌هایی از جنس برنج، طراحی بروزتر و مدارفرمانی هوشمند حتی هوشمند‌تر از نمونه های خارجی این جک را از لحاظ فنی بسیار مناسب برای ساختمان‌های تا ۱۶ واحد کرده است.بنابرین اگر کیفیت ساخت و کارکرد جک برای شما اهمیت دارد جک یال نسبت به جک سوزوکی برتری محسوسی دارد. اما در نظر داشته باشید در صورتی که تعداد واحد ساختمان شما کمتر از ۵ واحد باشد و تردد کمی دارید خرید جک سوزوکی نیز شما را به درد سر نخواهد انذاخت زیرا کیفیت قطعات در کارکرد بالا و استفاده زیاد مشخص خواهد شد.

  • خدمات پس از فروش

از لحاظ خدمات پس از فروش می‌توان حدس زد که برتری از آن سوزوکی است زیرا سابقه این شرکت در زمینه سیستم های حفاظتی نشان از خدمات پس از فروش مناسب این محصول دارد و در صورت خرابی نگران قطعات نخواهید بود.جک سوزوکی ۴۰۰ و ۶۰۰ با گارانتی ۱۸ ماهه سوزوکی ارائه می‌شود و جک یال X1 و X2 با گارانتی یک ساله تعویض و سه ساله خدمات به بازار ارائه می‌شود که این مدت زمان گارانتی نیز مهر تاییدی به گفته‌ی ما در مورد کیفیت ساخت و اطمینان شرکت یال از محصول خود می‌باشد. با اینحال اگر در شهر شما نمایندگی جک یال وجود نداشته باشد در صورت خرابی باید از نمایندگی های بزرگ همانند نمایندگی یال اصفهان و یا نمایندگی یال تهران درخواست قطعه کنید تا در کمتر از ۴۸ ساعت قطعه مورد نظر به دست شما برسد.

  • قیمت

جک سوزوکی را همه با نام ارزان ترین جک بازار و یا اقتصادی ترین جک ایران می‌شناسند. قیمت سوزوکی همیشه پایین تر از یال بوده و خواهد بود. بنابرین اگر درب شما سبک و تردد کم است خرید این محبوب اقتصادی هوشمندانه به نظر می‌رسد. با این تفاسیر شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چرا جک سوزوکی که دارای قدرت موتور یکسانی با یال است را مناسب برای ساختمان های با تردد بالا نمی‌دانیم؟ برای پاسخ به این سوال کافیست کیفیت فتوسل‌ها، آلیاژ به کار رفته شده و مدارفرمان را با یکدیگر مقایسه کرد.

  1. آلیاژ و جنس گیربکس و طراحی جدیدتر جک برقی یال باعث اصطهلاک پایین آن شده و همچنین نصب آن نیز فضای کمتری نیاز دارد که باعث شکیل شدن محیط نصب نیز می‌شود. چپ و راست نداشتن بازو‌ها نیز به نوعی نصب را برای افراد مبتدی ساده‌تر می‌کند که این مورد در جک سوزوکی باید رعایت شود.
  2. فتوسل یا همان چشم درب که متاسفانه جنس استفاده شده جک‌های سوزوکی از نوع ارزان بازار و دارای کیفیت پایین می‌باشد که عمر آن نصف فتوسل‌های با کیفیت است و این یکی از دلایل کمتر بودن قیمت سوزوکی نسبت به یال است.
  3. مدارفرمان نیز در جک‌های سوزوکی از دو نوع “رز” و “City1” می‌باشد که مدل رز کیفیت قابل قبول و امکانات پایین دارد و مدل City1 کیفیت پایین و امکانات متعددی دارد. در جک یال نیز ار مدارفرمان اختصاصی این محصول استفاده می‌شود که کیفیت ساخت بالا و از امکاناتی همانند حالت اسباب کشی و باز شدن در زمان خرابی فتوسل بهره می‌برد.
  4. فلاشر و ریموت موجود در پک معمولا در هر دو مدل از کیفیت یکسان و قابل قبولی برخوردار است که هر دو به صورت فلاشر LED و ریموت با فرکانس ۴۳۳ MHZ می‌باشد

نتیجه گیری: با بررسی تک تک اجزاء داخل جعبه و بررسی تخصصی این دو برند از جکهای پارکینگی می‌توان نتیجه گرفت که اگر تعداد واحد‌های ساختمان بیش از ۵ واحد باشد پیشنهاد ما جک یال مدل X1 یا X2 است و اگر تعداد واحد ها کمتر از ۵ واحد است انتخاب هر دو از لحاظ فنی مشکلی ایجاد نمی‌کند و انتخاب آن شاید تنها به میزان بودجه شما بستگی داشته باشد.

در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در مورد این دو جک پرطرفدار بازار با کارشناسان فنی شرکت و با شماره ۹۱۰۰۳۰۳۷-۰۳۱ تماس حاصل بفرمایید.

و همچنین برای هماهنگی و بازدید رایگان درب و محل نصب در شهر اصفهان با شماره ۰۹۳۵۶۴۰۱۸۰۹ تماس حاصل فرمایید.

مشخصات فنی و قیمت کلیه محصولات سوزوکی و یال در فروشگاه شرکت و در وبسایت www.Securitykala.ir

منبع: فروشگاه تجهیزات حفاظتی و نظارتی سکیوریتی کالا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *