برخورد با مانع

برخورد با مانع (ARS) در جک پارکینگی چگونه عمل میکند؟ این سوال شاید برای شما پیش آمده باشد که وجود چنین قابلیتی در یک جک درب اتوماتیک چگونه عملکردی دارد و آیا میتوان به این تکنولوژی اعتماد کرد؟ این سیستم که با نام ARS مشخص شده است مخفف جمله Automatic Reversal System است که کاملا معنی آن گویای همه چیز است. به طور کلی یک جک به منظور ایمنی بیشتر به فتوسل (چشمی درب) مجهز شده است. اما در بسیار از جک های جدید تکنولوژی ARS نیز اضافه شده است تا در صورت برخود فرد یا جسمی به درب جک فشار بیشتری وارد نکند و به حالت معکوس به کار خود ادامه دهد.

بسیاری از همکاران این سیستم را با نام اینکودر میشناسند و جک هایی که دارای این قابلیت باشند را جک های اینکودر دار مینامند. پس اگر هنگام خرید و یا دریافت مشاوره از عزیزانی که در این زمینه فعالیت میکنند قابلیت اینکودر را در جک مد نظر تایید کردند متوجه منظورشان شوید.

سیستم برخورد با مانع چگونه عمل میکند؟

  1. توسط سنجش آمپر عبوری از کابل های موتور دستگاه و گرم شدن آن:
  2. توسط سیستم دور شمار در جک های پیشرفته و گران تر ( اینکودر دار)

سیستم سنجش آمپر عبوری از کابل های موتور دستگاه:

عملکرد این روش به اینگونه است که در صورت برخورد جک با مانع جک متوقف میشود. در این زمان پالس الکتریکی از طریق مدارفرمان به جک اعمال میشود، اما زمانی که جک حرکت نکند این انرژی به صورت حرارتی از طریق کابل ها اتلاف میشود. با استفاده از این گرما و استفاده از سنسور تشخیص، جک متوجه برخورد با مانع میشود و طبق برنامه تعریف شده در جک متوقف و یا در جهت معکوس عمل میکند. زمان اعمال این حرکت معکوس ۲ ثانیه میباشد که زمان نسبتا زیادی است. از جک های که این قابلیت را دارند میتوان به BFT و V2 اشاره کرد.

سیستم دور شمار:

استفاده از یک سنسور دور شمار در جک باعث میشود تا زمانی که جک به جسمی برخورد کند و سرعت آن کم شود یا متوقف شود این سنسور فرمان عملکرد قطع یا معکوس را به جک میدهد. سنسور دور شمار تنها در جک های گران قیمتی مانند Beninca معمولا وجود دارد. عملکرد تشخیص در این سیستم ۱ ثانیه میباشد.

نتیجه:

با توجه مشخصات گفته شده مشخص است که استفاده از جک های با سیستم دورشمار(اینکودر) دارای مزیتی بیشتر است اما پیشنهاد شرکت ما به شما و نصاب های محترم این است که تنها در شرایط خاص این قابلیت را فعال نموده زیرا مشکلات پس از فعال سازی آن بیش از مزایای آن میباشد و مصرف کننده را دچار مشکل میکند. با یک مثال میتوان گفت فرض کنید درب در حال بسته شدن است و باد شدید در حال وزیدن باشد، تکنولوژی ARS باد را مانع تشخیص داده و مانع از بستن درب میشود و یا در فصول سرد با سفت شدن لولا درب سفت شده و ممکن است جک نتواند درب را به صورت عادی باز و بسته کند. بنابرین تنها در شرایط خاص و با توجه به محیط نصب این قابلیت را فعال نمایید.


به منظور مشاوره در نصب و خرید شما عزیزان میتوانید با کارشناسان فنی و فروش ما طی ساعات اداری تماس حاصل بفرمایید.

تلفن دفتر مرکزی:   ۰۳۱۹۱۰۰۳۰۳۷

فکس: —

تلفن همراه (مدیریت): ۰۹۱۳۳۶۴۸۶۴۱

پشتیبانی: ۰۹۳۵۶۴۰۱۸۰۹

ایمیل: info@ifs-co.ir

کانال تلگرام: کلیک کنید

صفحه اینستاگرام: کلیک کنید

فروشگاه اینترنتی تجهیزات حفاظتی: کلیک کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *