پروگرام کردن ریموت چیست؟

معرفی یک ریموت خام به مدارفرمان درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیک را پروگرام کردن ریموت یا اضافه کردن ریموت می نامند. دقت کنید پروگرام کردن از طریق مدارفرمان اصلی با کپی کردن ریموت از طریق ریموت اصلی دو مورد متفاوت هستند.

آیا از هر نوع ریموت می توان برای پروگرام کردن استفاده نمود؟

به طور قطع نمی توان از هر نوع ریموت برای پروگرام کردن استفاده کرد. برای این منظور باید ابتدا بر روی درب مدارفرمان مدل جک درب اتوماتیک و یا موتور کرکره برقی خود را مشاهده کرده و بر اساس آن ریموت را انتخاب کرد. اما گاهی در مجتمع های بزرگ در زمان نصب جک درب اتوماتیک اقدام به تهیه ریموت غیر فابریک می شود که در این صورت برای اضافه کردن ریموت هم باید مجددا از ریموت غیر فابریک استفاده کرد. زیرا فرکانس و نوع کد دهی ریموت ها با یکدیگر متفاوت است. بنابرین توجه به فابریک یا غیر فابریک بودن ریموت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

چه تفاوتی بین ریموت فابریک و غیر فابریک می باشد؟

ریموت فابریک به ریموتی گفته می شود که متعلق به شرکت تولید کننده مدارفرمان درب اتوماتیک است و معمولا مارک آن شرکت تولید کننده روی آن حک شده است و ریموت غیر فابریک به ریموتی گفته می شود که به واسطه یک دستگاه گیرنده به مدارفرمان جک درب اتوماتیک متصل می شود.

استفاده از ریموت فابریک بهتر است یا غیر فابریک؟

جواب این سوال بسیار ساده می باشد و استفاده از ریموت فابریک به دلیل امنیت بیشتر و ظاهر زیباتر و همگون تر توصیه می شود. اما گاهی نیاز به ریموت با تعداد بالا استفاده از ریموت غیر فابریک را از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه میکند. همچنین دلایل دیگری نیز می تواند باعث استفاده از ریموت های غیر فابریک شود از جمله استفاده از ریموت در مکان های دیگر، تنوع زیاد از لحاظ ظاهری و ….

رسیور دو رله ، سه رله و چهار رله به چه معناست؟

در بالا گفته شد رسیور واسط بین مدارفرمان و ریموتهای غیرفابریک می باشد، اما تعداد رله ها چه نقشی را در رسیور ایفا می کند؟ تعداد رله به معنی تعداد دستورات بر روی ریموت می باشد. به عنوان مثال با دکمه A درب به صورت ۲ لنگه باز و بسته شود، با دکمه B درب به صورت تک لنگه باز و بست شود و دکمه C چراغ پارکینگ روشن شود.

ریموت بلوتوثی چیست؟

یک نوع ریموت است که تنها دارای اصطلاح بلوتوثی هستند زیرا برای مچ کردن ریموت جدید، نیاز به مدارفرمان نداشته و با به هم نزدیک کردن ریموت خام و ریموتی که از قبل کد شده(ریموت اصلی) می توان ریموت خام را به دستگاه پروگرام کرد. امنیت این دسته از ریموتها بالا نیست اما به راحتی در بیشتر کلید سازی ها موجود می باشند.

ریموت هاپینگ چست؟

ریموتی است که غیرقابل کپی بوده و دارای امنیت بالایی می باشد.

می توان ریموت غیر فابریک را بدون رسیور بر روی درب اتوماتیک پروگرام کرد؟

خیر – اما تعدادی از ریموت های غیرفابریک دارای این قابلیت هستند که استفاده از این گونه ریموت ها پیشنهاد نمی شود.

برد ریموتهای فابریک و غیر فابریک چقدر است؟

در مدارفرمان های اصلی با آنتن فابریک، با استفاده از ریموت فابریک و غیر فابریک این برد حدود ۵۰ متر می باشد. اما تعدادی ریموت غیرفابریک قابلیت ارتباط با مصافت ۱۰۰ متر را دارند.


برای تهیه هرگونه ریموت فابریک و غیرفابریک با همکاران ما در بخش فروش تماس حاصل بفرمایید:

تلفن دفتر مرکزی:   ۰۳۱۹۱۰۰۳۰۳۷

فکس: —

تلفن همراه (مدیریت): ۰۹۱۳۳۶۴۸۶۴۱

پشتیبانی: ۰۹۳۵۶۴۰۱۸۰۹

ایمیل: info@ifs-co.ir

کانال تلگرام: کلیک کنید

صفحه اینستاگرام: کلیک کنید

فروشگاه اینترنتی تجهیزات حفاظتی: کلیک کنید

پروگرام کردن انواع ریموت توسط کادر فنی شرکت تنها در شهر اصفهان مقدور می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *