Openening window and stealing money and valuable propertyIf you want more images with crime please click here.


در ایالات متحده در هر هجده ثانیه یک سرقت اتفاق می افتد. به این معنی که در هر ساعت ۲۰۰ و در هر روز ۴۸۰۰ سرقت انجام می شود. این آمار شگفت انگیز است، اما خبر خوب این است که هرچه بیشتر درباره سرقت اطلاعات یاد بگیریم، به طور مؤثرتری می توانیم به محافظت از خانه و خانواده خود کمک کنیم.

در اینجا ۱۰ حقیقن شگفت انگیز در مورد سرقت و پیشگیری از آن وجود دارد و هرکسی که نگران امنیت خانه خود است باید بداند پس با ما همراه باشید.

۱- سارقان تمایل دارند از سرقت خانه های دارای سیستم های امنیتی اجتناب کنند.

بر اساس گزارشی از دانشگاه کارولینای شمالی در وزارت دادگستری و جرمشناسی شارلوت، حدود ۶۰ درصد از سارقین محکوم شده اعلام کردند که حضور یک سیستم امنیتی در تصمیم خود برای هدف قرار دادن یک خانه دیگر تاثیر گذاشته است.

نکته پیشگیرانه: یک سیستم نظارتی (دوربین مداربسته) و هشدار دهنده(دزدگیر اماکن) برای کاهش احتمال سرقت و صدمه مالی، نصب کنید. با استفاده از علائم هشدار دهنده در اطراف خانه، سارقین را از فکر سرقت منصرف کنید. مانند : برچسب های این مکان مجهز به دوربی مداربسته است. (اطمینان حاصل کنید که نشانه ها و برچسب ها از هر جهت کاملا قابل مشاهده باشند نه فقط ورودی جلو.

۲- اغلب سرقت ها بین ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۳:۰۰ بعدازظهر رخ می دهد

بر خلاف باور عمومی اکثر سرقت خانه ها در طول روز اتقاق میافتد. دلیل این امر کاملا مشخص است زیرا اکثر مردم در این ساعات درمحل کار یا تحصیل هستند، که باعث می شود احتمال سرقت افزایش یابد.

نکته پیشگیرانه: علاوه بر دوربین در محیط بیرون، در داخل منزل نیز دوربین نصب کنید. بنابراین می توانید در طول روز منزل خود را چک کنید. به علاوه، اگر یک دوربین حرکتی را تشخیص دهد، هشدار دریافت خواهید کرد، بنابراین می توانید وضعیت را بلافاصله ارزیابی کنید.

۳- اکثر سرقت ها توسط مجرمینی رخ داده است که در نزدیکی محل جرم زندگی میکردند.

سارقان غیرحرفه ای معمولا در فاصله چند کیلومتری شما زندگی می کنند و رفتار و حرکات شما را زیر نظر دارند. بنابرین یادگیری برنامه روزانه شما و خانواده شما برای آنها آسان است و زمان خروج از منزل شما را میدانند.

نکته پیشگیرانه: برای کمک به کم کردن خطر رخ دادن سرقت، روال روزانه خود را تا آنجا که ممکن است تغییر دهید و زمانی که خارج از شهر هستید از فردی درخواست مراقب از خانه خود کنید .

۴-بیشتر جنایتکاران می توانند یک خانه را در کمتر از ۱۰ دقیقه سرقت کنند.

سارقان به دنبال خانه هایی هستند که اهداف آسانی هستند. بنابرین در کمترین زمان وارد شده و قبل از اطلاع کسی از محل خارج می شوند.

نکته پیشگیرانه: سیستم دفاع خانگی خود را تقویت کنید، تمام ورودی ها را بسته و قفل نگه دارید و یک درب ورودی با کیفیت بالا نصب کنید.

۵- تقریبا ۳۰٪ از سارقین از طریق یک درب یا پنجره قفل شده وارد خانه می شوند.

تعداد قابل ملاحظه ای از سارقین به خانه ها از طریق ورودی های باز یا نیمه باز دسترسی پیدا می کنند. پنجره ها و درب های طبقه ی اول به طور ویژه ای توسط سارقین به خوبی مورد استفاده قرار می گیرند، به ویژه پنجره هایی که توسط درختان احاطه شده و محل بسیار خوبی برای مخفی شدن سارقین می باشد.

نکته پیشگیرانه: حتی هنگامیکه در منزل هستید، تمام نقاط ورود را بسته، قفل و در حالت هشدار دهنده نگه دارید. با نگه داشتن درختچه ها و درختان به عقب خانه خود را موردی جذاب برای سارقین نکنیم.

۶- ۳۴٪ از مهاجمین وارد درب ورودی می شوند.

این آمار بسیار شگفت آور است و نشان از تمایل سارقین به ورود از درب اصلی دارد که جای بسیار تامل دارد.

نکته پیشگیرانه: درب جلو خود را بسته و همیشه قفل نگه دارید. از قفل های فولادی استفاده کنید زیرا سارقین را در شکستن آنها به مشکل خواهد انداخت. برای کمک به تقویت خانه خود در برابر یک سارق، از یک دوربین امنیتی یا حسگر حرکتی را در بالای درب و یا زنگ هوشمند استفاده کنید. کلید دیگری که در خارج از خانه است را پنهان کنید.

۷- سارقان معمولا برای اولین بار به اتاق خواب اصلی می روند.

متأسفانه اکثر مردم وسایل گرانبهای خود را به دقت پنهان نمی کنند و سرقت از آنها کار سختی برای سارقین حرفه ای نیست. سارقین ابتدا به اتاق خواب اصلی میروند، و به سمت کمد لباس، تختخواب و زیر تشک ها میروند و به جستجوی جواهرات و پول نقد شما هستند.

نکات پیشگیرانه: اقلام ارزشمند خود را در در مکان های غیر قابل پیش بینی پنهان کنید.

۸- میانگین خسارت در برابر سرقت، ۲۵۵۱ دلار است.

قیمت یک سیستم امنیتی خانه در مقایسه با هزینه های گزارش شده از سرقت بسیار ناچیز است. گزارش های اف.بی.سی نشان می دهد که قربانیان سرقت در سال ۲۰۱۶ مجموعا ۳٫۹ میلیارد دلار از دست داده اند و تقریبا ۷۵ درصد از این مکان ها املاک مسکونی بوده اند.

نکته پیشگیرانه: یک راه حل امنیتی خانه برای تقریبا هر بودجه ای وجود دارد. با داشتن یه سیستم امنیتی هرچند ساده شما میتوانید از بیمه خسارت بیشتری دریافت کنید.

۹- از هر ده سرقت،۳ مورد آن فرد در خانه است.

رفتن به خانه و دیدن خانه سرقت شده به اندازه کافی ترسناک است اما زمانی که شما در منزل باشید و مورد سرقت قرار بگیرید ماجرا بسیار ترسناک و خطرناک است. بر اساس یک بررسی خشونت آمیز جرایم انجام شده توسط وزارت دادگستری ایالات متحده، در حدود ۲۸ درصد از دزدی ها یک فرد از خانواده در منزل حضور دارد و ۷ درصد از این قربانیان مورد خشونت قرار گرفته اند.

نکته پیشگیرانه: اطمینان حاصل کنید که سیستم امنیتی خود را حتی زمانی که در منزل هستید فعال باشد تا مطمعن شوید شما و خانه امن است.

۱۰- تنها ۱۳٫۶ درصد از سرقت ها در سال ۲۰۱۶ منجر به دستگیری شد.

معمولا سرقت از جمله جرایمی هست که حل آن کار ساده ای نبوده و حتی زمانی که سارق پیدا می شود، اموال به صاحب اصلی باز گردانده نمی شود.

نکته پیشگیرانه: با توجه به پیشرفت های اخیر در راه حل های امنیتی خانگی، جنایتکاران بیشتری را می توان در دوربین گرفتار کرد. بنابرین اگر از لحاظ مالی توان خرید سیستم امنیتی با کیفیت دارید از این کار دریغ نکنید تا چهره مهاجمین را به راحتی شناسایی کنید.

این آمار تایید می کند که استفاده از یک سیستم امنیتی مانیتور شده و اقدامات احتیاطی دیگر می تواند به محافظت از خانواده شما در برابر سرقت کمک شایانی کند.

 

تمامی این آمارها متعلق به کشور آمریکا می باشد که متاسفانه در کشور ما نیز این آمارها کاملا صدق می کند و نیاز به استفاده از سیستم های امنیتی محسوس می باشد به اندازه ای که حتی توسط نیروی انتظامی هم تاکید شده است.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد راهکارهای امنیتی متناسب با بودجه شما با کارشناسان علمی و فنی ما در تماس باشید.

تلفن دفتر مرکزی:   ۰۳۱۹۱۰۰۳۰۳۷

فکس: —

تلفن همراه (مدیریت): ۰۹۱۳۳۶۴۸۶۴۱

پشتیبانی: ۰۹۳۵۶۴۰۱۸۰۹

ایمیل: info@ifs-co.ir

کانال تلگرام: کلیک کنید

صفحه اینستاگرام: کلیک کنید

فروشگاه اینترنتی تجهیزات حفاظتی: کلیک کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *